Úvod ›› Pro učitele ›› iPad do ZŠ

iPad do ZŠ

Používáme iPad ve vyučování

Tato část webových stránek je věnovaná pedagogům, ale i všem ostatním, kteří chtějí používat při výuce a vzdělávání tablet iPad.

Snažíme se zde vytvořit "komunitu", kde se vzájemně podělíme o zkušenosti, nápady a rady jak co nejšikovněji využívat tyto tablety při výuce.

Výhody použití iPadu při výuce:

• Práce s iPady je intuitivní, žáky baví, rozvíjí kreativitu.
  • Při práci s iPadem se žáci plně soustředí, aktivně se zapojují do výukového procesu.
  • iPad je připraven k použití ihned po zapnutí.
  • iPady se snadno přenáší, může se s nimi pracovat jak ve třídě tak venku.
  • iPady nepotřebují prakticky žádnou údržbu, jsou spolehlivé, prakticky bezporuchové.
  • Školství by mělo držet krok se světovým trendem ústupu od notebooků k tabletům.
  • Velké množství aplikací pro iPad.
  • Možnost využití téměř ve všech předmětech a ve všech ročnících.
  • iPad je možno využít k velkému množství různých činností, od práce s výukovými aplikacemi, přes psaní textu, tvorbě prezentací, práci s grafikou, pořizování a úpravě fotografí, natáčení a zpracování videa, hudby, čtení knih, až po například realizaci videohovorů...
  • iPad je vybaven asistenčními funkcemi pro podporu žáků se speciálními potřebami.

Pokud byste měli nějaký tip na pěknou aplikaci pro výuku, napište nám informaci na mail: vyletami@mzs.plzen-edu.cz

Evoluce výpočetní techniky aneb jak šel čas :-) :

Příklad použití iPadu na Masarykově základní škole v Plzni: