Úvod ›› Aktuality ›› Soutěž Vyzkoušej si být učitelem! - finále

Soutěž Vyzkoušej si být učitelem! - finále

Dům digitálních dovedností, moderní volnočasové městské centrum zaměřené na vzdělávání s nejnovějšími informačními technologiemi, letos v únoru vyhlásil již 2. ročník soutěže pro žáky plzeňských základních škol „Vyzkoušej si být učitelem!“. Smyslem soutěže je umožnit dětem vyzkoušet si roli učitele a zapojit se aktivně do vyučování.

Úkolem každého žáka bylo vytvořit interaktivní výukový materiál pro libovolný předmět a ve školním kole jej prezentovat před třídou. Každá zúčastněná škola poté vybrala tři nejlepší práce, které postoupily do kola druhého. Nyní probíhá hodnocení ve dvou kategoriích: odborná porota a veřejnost.

Z každé kategorie vzejdou tři nejlepší díla a ta postoupí do finálového kola, které se uskuteční 10. června v Domě digitálních dovedností v Dominikánské ulici v Plzni za účasti představitelů města a novinářů. Soutěží se o notebooky, tablety a phablety od HP a o další ceny.

Soutěž se koná pod záštitou náměstkyně primátora města Plzně Evy Herinkové a celkem bylo přijato 22 prací z deseti základních škol.

Hlasovat pro nejlepší práci a zvýšit tak žákům šanci na výhru je možné na webových stránkách DDD do 31. 5. 2015.