Úvod ›› Aktuality ›› Soutěž Plzeňská PUMA zná vítěze!

Soutěž Plzeňská PUMA zná vítěze!

První ročník soutěže Plzeňská PUMAPedagog Učící Moderně a Atraktivně, kterou připravil Dům digitálních dovedností, skončila finálovým kolem. To proběhlo 27. 10. v DDD.

Zúčastnilo se ho 5 finalistů - učitelek a učitelů, jejichž práce vybrala odborná porota z celkového počtu 26 účastníků z 11 plzeňských základních škol:
1. ZŠ, 2. ZŠ, 4. ZŠ, 11. ZŠ, 13. ZŠ, 14. ZŠ, 15. ZŠ, 17. ZŠ, 22. ZŠ, 25. ZŠ, 26. ZŠ. Školy s nejvíce účastníky byly 4. ZŠ (8 pedagogů), 13. ZŠ (4 ped.), 11. a 14. ZŠ (3 ped.). Nejúspěšnější školou byla 14. ZŠ, kde ze 3 účastnic 2 postoupily do finálové pětky.

Odborná porota hodnotila interaktivitu, obsah, originalitu a grafiku, uživatelskou příjemnost, metodiku a didaktiku. Na základě těchto kritérií vybrala pět prací. Jejich autoři pak měli během finále možnost své práce prezentovat, ukázat jejich potenciál a také předvést, jak je ve výuce využívají. A zde je již konečné pořadí finalistů:

1. místo – Mgr. Pavel Hurt, 26.ZŠ

2. místo – Mgr. Tereza Pfeiferová, 14.ZŠ

3. místo – Mgr. Viktor Fiedler, 17.ZŠ

3. místo – Mgr. Pavel Červený , 11.ZŠ

5. místo – Mgr. Eva Vadlejchová, 14.ZŠ

Všichni finalisté si odnesli notebooky, které dostali zapůjčené do dlouhodobého užívání. Vítěz navíc dostal stolní počítač a škola vítěze, tedy 26. ZŠ, se může těšit na novou interaktivní tabuli.

Potěšil nás zájem škol, vysoká účast pedagogů a především kvalita výukových materiálů. Většina z šestadvaceti prací, které do soutěže dorazily, byla na velmi dobré nebo vynikající úrovni. Fotografie z finálového odpoledne si můžete prohlédnout zde:http://www.dddplzen.eu/puma-zna-viteze/.

Všechny soutěžní práce jsou ke stažení zde: https://goo.gl/kfYCbO U některých je pro spuštění potřeba speciální software (SMART Notebook, ActivInspire). Pro plnou funkčnost je potřeba některé práce nejprve uložit do počítače a pak teprve spustit (využívají další soubory, které se nenačtou online).

Vojtěch Škarda, DDD