Úvod ›› Aktuality ›› Nabídka aktivit Domu digitálních dovedností

Nabídka aktivit Domu digitálních dovedností

Učitelky a učitelé základních a mateřských škol zřizovaných MMP mají možnost se zdarma přihlásit na vzdělávací semináře pořádané Domem digitálních dovedností v Dominikánské ulici. Mohou buď využít termíny, které jsou vypsané na stránkách DDD, nebo si kterýkoliv seminář objednat pro sebe a své kolegy přímo na školu - v jimy vybraný datum a čas.

První seminář nazvaný Seznámení s Googlem proběhne již 24. září. O týden později, 1. října, se pak pedagogové mohou hlásit na seminář zaměřený na Zdroje a vyhledávání.
Kompletní přehled seminářů najdete zde.

Semináře ale nejsou to jediné, co DDD školám nabízí. Velmi oblíbenými se v minulém školním roce staly exkurze do Domu digitálních dovedností. Letos do jejich programu přibila i Inspirace do výuky - ukázka reálné výuky zvoleného předmětu (popř. tématu) s využitím digitálních technologií. Další informace najdete na webu DDD v sekci Pro školy.

Dále Dům nabízí soutěže pro žáky (Vyzkoušej si být učitelem!) i pedagogy (Plzeňská PUMA - Pedagog Učící Moderně a Atraktivně). Během roku se mohou učitelé hlásit na pravidelná Setkání podle aprobací, či se zajít podívat na výuku do jiné školy. Cílem těchto Náslechů, které probíhají u zkušených učitelek a učitelů, kteří využívají digitální technologie, je přiblížit tuto možnost usnadnění, zefektivnění a zpestření výuky i ostatním vyučujícím.
Termíny Setkání a Náslechů jsou na webu DDD v Kurzech pro pedagogy

Jakékoliv dotazy k nabízeným aktivitám pro školy a pedagogy Vám zodpoví

Mgr. Vojtěch Škarda
metodik vzdělávání